Troubleyn | Jan Fabre

Io sono un errore | I am a mistake

Met Irene Urciuoli

MITEM INTERNATIONAL THEATRE FESTIVAL, BUDAPEST
Locatie:
Nemzeti Színház | National Theatre Budapest
Attila Kaszás Hall, Budapest, Hongarije
Italiaans gesproken 

zaterdag 10 mei 16u00 TICKETS


TROUBLEYN/LABORATORIUM, ANTWERPEN
Locatie:
Troubleyn/Laboratorium
Pastorijstraat 23, 2060 Antwerpen, België
Italiaans gesproken | Engels & Nederlands boventiteld

dinsdag 27 mei 20u00 TICKETS
woensdag 28 mei 20u00 TICKETS
dinsdag 10 juni 20u00 TICKETS
woensdag 11 juni 20u00 TICKETS
 


Io sono un errore | I am a mistake is een theatertekst die Jan Fabre schreef in 1988.  Het is een manifest dat bijna neerkomt op een geloofsbelijdenis van de kunstenaar. De botte bekentenis I am a mistake is als een mantra, die zich herhaalt en verdeelt; de stem in deze tekst weeft zijn web van bekentenissen en betekenissen, soms als metafoor van een kunstenaar, soms op protesterende toon. Het is geen verrassing dat dit stuk is opgedragen aan de subversieve filmmaker (en amateur entomoloog) Luis Buñuel en aan Antonin Artaud.

I am a mistake omdat ik mijn leven en werk organisch vormgeef volgens mijn eigen oordeel zonder me te bekommeren om wat men zou moeten doen of zeggen', zo vat de kunstenaar zijn wereldbeeld openhartig samen. En de 'eerste mens' weet dat daar een prijs voor betaald moet worden: die van geleidelijke zelfvernietiging.

Jan Fabre ensceneert deze theatertekst voor het eerst met de getalenteerde Italiaanse actrice Irene Urciuoli.


 



IN DE INTERNATIONALE PERS

“Irene Urciuoli is een ongelooflijke en getalenteerde actrice. In deze monoloog 'Simona, the Gangster of Art', viert ze op het podium haar multi-persoonlijkheid en schizofrene staat van zijn, wat de essentie is van het vak van acteur... Deze voorstelling is een metafoor voor kunst, liefde en passie... die de kwetsbaarheid van schoonheid verdedigt.” - Anna Puricella | La Repubblica

“De originele tekst van Jan Fabre, uitgevoerd in het Italiaans met Engelse boventiteling, wordt versterkt door de intense vertolking van de uitmuntende Irene Urciuoli die ongeveer een uur lang de hele scène beslaat en zich niet inhoudt. Aan het einde van de première kreeg ze een lang en verdiend applaus. De moeite waard.” - Carlo Tomeo | Alessandria Today

“Een onsterfelijke toneeltekst van een onsterfelijk kunstenaar onsterfelijk gebracht door Irene Urciuoli ...” - Bert Hertogs | concertnieuws.be
 



Irene Urciuoli

Irene Urciuoli werd geboren in Italië in 1992. Ze volgde een acteeropleiding onder leiding van gipeto en studeerde af aan de Accademia dei Filodrammatici in Milaan.

Ze vervoegde Troubleyn/Jan Fabre in 2018 met de voorstelling 'Belgian Rules/Belgium Rules' en 'Mount Olympus - To glorify the cult of tragedy' in New York in november 2018. Meer recent speelde ze in 'The fluid force of love' (2021). Irene is ook te zien in de nieuwste Troubleyn/ Jan Fabre productie Peak Mytikas (Op de top van de berg Olympus) - Een 8 uur durende productie (2023). Daarnaast is ze op tournee met twee solovoorstellingen die speciaal voor haar zijn gecreëerd door Troubleyn/Jan Fabre: Simona, the Gangster of Art (2022), opgevoerd in het Engels, Frans en Italiaans, en Io sono un errore | I Am a Mistake (2024), uitgevoerd in het Italiaans. Naast haar werk als performer is Irene ook een toegewijde docent en lid van de Jan Fabre Teaching Group, waar ze de volgende generatie performers opleidt.

Irene is ook docent en maakt deel uit van de Jan Fabre Teaching Group, die nieuwe generaties performers opleidt.

Credits
»


Concept, Regie, Tekst Jan Fabre
Uitvoering Irene Urciuoli
Geluidsontwerp Alma Auer
Dramaturgie Miet Martens
Lichtontwerp & techniek Wout Janssens

Troubleyn/Jan Fabre wordt gesteund door de Vlaamse Gemeenschap.
Troubleyn/Jan Fabre wordt gesponsord door Katoen Natie.

Beelden


More
»
 


CYPRUS INTERNATIONAL THEATRE FESTIVAL, LIMASSOL
Locatie:
Pattihio Theatre, Limassol, Cyprus
Taal: Italiaans gesproken | Engels boventiteld

zondag 16 maart 19u00 2025
zondag 16 maart 21u30 2025
close